Радови чланова секције "Рођин ђак" из Смољинца  нашли су се у зборнику НВО "Оаза знања" из Подгорице, која подржава природне науке и књижевност, у оквиру Међунарног песничког конкурса "Заувек ћу бити дете"

Наша литерарна секција Рођин ђак” узраста од 2008. године. Припадамо малој сеоској школи у којој има мање од 150 ђака. За нас је велики успех када примимо вест да смо на литерарном конкурсу освојили награду, похвалу или захвалницу. Све то прихватамо с радошћу, јер иза сваке написане речи стоји уложен напор, труд и дечији осмех.

Радови наших ученица 7.разреда, Кристине Мићић и Софије Стојићевић, нашли су се у  Зборнику дечијих радова Нишког културног центра Радовићев венац. Честитамо!