Ескурзија до Ниша 2017. године

ИЗВЕШТАЈ СА ЕКСКУРЗИЈЕ УЧЕНИКА ПРВОГ,ДРУГОГ,ТРЕЋЕГ И ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

Екскурзије су успешан начин учења, велики час огледности, незаменљив контакт са природом. Кроз њих ученици непосредно и очигледно упознају родни крај, домовину, односно своју државу. Екскурзија је реализована 24.05.2017. године на релацији Смољинац-Ниш-Смољинац.

У реализацији екскурзије учествовало је 67 ученика и 6 наставника разредне наставе односно одељенске старешине и то:

• Маја Недељковић-проф.разредне наставе-разредни старешина I1  и  II1
  • Тамара Белић-проф.разредне наставе-разредни старешина II3
    nis1
  • Весна Миленковић-наставник разредне наставе-разредни старешина III1
    nis2
  • Јелена Костић-проф.разредне наставе  - разредни старешина IV1
  • Милена Радојковић-студент који обавља континуирану праксу у нашој школи
    nis3
  • Љубица Николић-проф.разредне наставе - разредни старешина I2 и  II2
    nis4
  • Драгана Стојковић-проф.разредне наставе -  разредни старешина III2 и IV2
    nis5

Екскурзија је реализована у сарадњи са Туристичком агенцијом „АRRIVA“ из Пожаревца. Аутобус је из Шапина кренуо у 7 h  ка Смољинцу,из Смољинца смо кренули око 8h, са једном паузом,  у Ниш смо стигли око 11:30h. Прво смо обишли концентрациони логор Црвени крст, ученици су се упознали са његовом улогом у Другом светском рату.

nis6

Обишли смо Ћеле кулу, споменик из Првог српског устанка који је у знак одмазде тадашње Турске власти у Србији изградила од лобања погинулих српских ратника у бици на Чегру.

nis8

Око 14h  ручали смо у  ресторану „Нишлијска механа“.

nis9

После ручка смо обишли Нишку тврђаву,градско утврђење у центру Ниша на десној обали Нишаве,која има континуитет од око два миленијума константног постојања о чему сведоче многобројни археолошки налази. По свом данашњем стању , спада међу најочуваније утврде тог типа у Србији и на Балканском полуострву. Обишли смо тврђаву и упознали се са њеним историјским значајем.

nis10

Око 17h кренули смо из Ниша ка својим кућама. Екскурзија је успешно реализована и око 20h ученици су стигли у своја места.

nis11

Подносилац извештаја