Tanja Jelenkovic

Рођена је 9. 10. 1971. године у Пожаревцу. Детињство је провела у родном Смољинцу, где је завршила основну школу. Након завршене Гимназије у Пожаревцу добија стипендију руске владе за студије руског језика и књижевности у оквиру међународне размене студената.Дипломирала је на Московском педагошком државном универзитету 1995. године и стекла је звање Професор руског језика и књижевности.  По завршеним студијама вратила се у Србију. Радила је првенствено као наставник руског и енглеског језика.  На месту директора је од 1. 7. 2012. године. Посебан акценат у свом раду ставља на грађење позитивне атмосфере и подстицај креативности како у учионици, тако и међу запосленима. Сматра да је директор школе дужан да повезује све актере образовног процеса и да просветни радник никада не сме заборавити да је посао којим се бави не само образовног, већ и васпитног карактера. У слободно време бави се писањем и превођењем. Посебно задовољство налази у раду са ученицима школе у оквиру драмске секције. Удата је и мајка двоје деце.